Gdzie szukać dotacji?

Rozwój przedsiębiorstwa bez odpowiednich zasobów finansowych może okazać się niezwykle trudny. Dodatkowego budżetu na systemy ERP można jednak szukać m.in. wśród dotacji unijnych.

W aktualnej perspektywie dotacyjnej na lata 2014-2020 przewidzianych zostało wiele dofinansowań dedykowanych głównie dla firm z sektora MŚP (mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa). Oprócz ogólnopolskich programów, takich jak chociażby Inteligentny Rozwój, beneficjenci mogą skorzystać z możliwości Regionalnych Programów Operacyjnych poszczególnych województw.

Czy to oznacza, że jeśli prowadzę firmę w Rzeszowie, to muszę korzystać tylko z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego? Oczywiście, że nie. Wszytko zależy jednak od obostrzeń w tym zakresie znajdujących się w kryteriach dofinansowania. Skorzystanie z RPO innego województwa może wiązać się z koniecznością otworzenia tam oddziału firmy, chociażby w formie wirtualnego biura.

O ile nie wszystkie programy dotacyjne napisane zostały z myślą o dofinansowaniu systemów ERP, o tyle w regulaminach dopatrzyć można się zapisów, które otwierają furtkę na częściowe lub nawet całościowe sfinansowanie zakupu takiego oprogramowania.

Sztuką jest jednak napisanie dobrego wniosku, który po wysłaniu do weryfikacji nie wyląduje w koszu. W takim przypadku lepiej zaufać profesjonalistom. Nie należy to do najłatwiejszych, jednak dzięki wsparciu w postaci konsultingu można znacząco zwiększyć swoje szanse na sukces.

Sprawdź możliwości uzyskania dotacji na system ERP dla Twojej firmy.

Odwiedź stronę erpdotacje.pl.

Zapisz